Fot. A. Pastuszka | Radio Olsztyn
O albumie „Ludzie Północy” w Radiu Olsztyn
Album „Ludzie Północy. Wysoczyzna Elbląska” wydany przez Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej był tematem audycji Radia Olsztyn. Autorzy publikacji – Dominik Żyłowski i Kamil Zimnicki (pracownik PKWE) – opowiedzieli o kulisach trzyletniej pracy nad projektem, spotkaniach z bohaterami albumu oraz odkrywaniu współczesnej tożsamości Wysoczyzny Elbląskiej.
W rozmowie z Radiem Olsztyn autorzy podkreślali, że ich celem było pokazanie Wysoczyzny Elbląskiej przede wszystkim przez pryzmat ludzi – ich pasji, codziennej pracy i niezwykłych historii. Efektem jest album zawierający 21 fotografii i 21 opowieści mieszkańców regionu, którzy współtworzą jego współczesną tożsamość.
Audycja była również okazją do rozmowy o wyjątkowości Wysoczyzny Elbląskiej, jej nieoczywistym miejscu na mapie kulturowej północnej Polski oraz potrzebie dokumentowania historii ludzi związanych z tym miejscem. Jak podkreślają autorzy, to właśnie mieszkańcy są najcenniejszym świadectwem regionu i jego dziedzictwa.
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:
Nie krajobrazy, lecz ludzie. Nowy album odkrywa Wysoczyznę Elbląską





